Coop Cool Sosyal Liselinin Amacı Nedir?

Ana Sayfa > Makaleler > Ne? Nedir? Ne Değildir? > Zengin İçerikten Demetler
Tarih:19.05.2019 01:04:48 Görüntülenme:314    
 
 

Merhaba, ben Tuğçe Songül ÖZKAN. Düzce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli Bilişim Bölümü Mezunu, Şuanda hali hazırda Düzce Üniversitesi Uluslararası Ticaret İkinci Sınıf Öğrencisiyim. Düzcede İkamet Ediyorum ve Doğma Büyüme Düzce'liyim. Ekip Arkadaşlarımın Tümü Benimle Aynı Lise de Şuan Öğrenim Görmekte Olan Genç Kadın Girişimcilerden Oluşuyor. Her Sene Ekip Sayımız Bilişim Sınıfları Öğrencileri Tarafından Artıyor Ve Şuanda Kocaman Bu Projeye Gönül Vermiş Bir Aileyiz.

COOPCOOL SOSYAL LİSELİ, 2015'te doğdu :) Bundan 5 sene önce henüz bana ve ekibime kimsenin güveninin olmadığı, "liselisiniz siz ne yapabilirsiniz?" diyerek geçiştirildiğimiz yıllarda. Aldığımız eğitim ve bölümün yeterli olacağına kimse inanmamışken o dönemki birbirimize olan güvenimizle yola çıktık. Gecelerimiz Gündüzlerimiz Birbirine Karıştı. Kah ağladık Kah Güldük.... Bazen Öyle Zamanlar Oldu ki Başaramayacağız Galiba Diye Tabiri Caizse Yelkenleri Suya İndirdik. 

Ama Her Defasında Aklımıza Şu Sözleri Getirerek Yolumuza Devam Ettik: Bir Adım Daha Atamayacak Kadar Yorulduğunuzu Düşündüğünüzde Hume'nin şu sözünü Aklınıza Getirin: "Eğer Burada Durup Daha İleri Gitmeyeceksek, Niçin Bu Noktaya Kadar Geldik?" 

Yıllar Bir Bir Geçerken Okuldaki Öğretmenlerimiz Öğrenmemize, Daha Çok Hırslanmamıza Ve Türkiye'nin de Diğer Ülkeler Gibi Teknolojik Gelişmelere Ayak Uydurabileceğine; Hatta Teknolojiyi Elinde Tutan Ülkeler Arasına Girebileceğimize Dair İnancımızı Tazelediler. 

Bugün Sosyal Liseli Projesini, İnsanların -Bunu Söylerken Çok Üzülüyoruz-  Türkiye' den de Liselilerinden de Bir Şey Olmaz Diyenlerin Ülkesi Türkiye'nin Lise Öğrencileri Olarak Hayata Geçirdik.

Amacımız Şuanda Üniversitelerde Verilmeye Çalışıldığı Çağa Ayak Uydurma Ve İlerisine Geçme Hareketini Lise Öğrencilerine Empoze Etmek. 

Aynı Zamanda Bizim Gibi Genç Beyinleri Diğer Sosyal Ağlardan Kopararak Canım Ülkemizin Kendi Öğrencileri Tarafından Yapılan Bir Sosyal Ağda, Türkiye'ye Katkı Sağlayacak Bireyler Olarak Yetiştirmek. Onları Grubumuza Katmak, İnançlarını Tazelemek, Kaybolan Güvenlerini Bulmalarını Sağlamak.

Birken Belki Küçüğüz, Ama Binken Büyük İşler Başarabiliriz ve Ülkemizin Birbirini Destekleyen, Bilime Sanata Teknolojiye İlgi Duyan Öğrencilere İhtiyacı Var.

Henüz Teknoloji Dünyasının Olabildiğince İçinde Olmak İstesekte Öğrenci Olduğumuz İçin Bir Çok Şeye Yetişemiyor, Elimizi Attığımız Yerden Geri Çekmek Zorunda Kalıyoruz. Önümüzde Yürüyen Dağlar Var Ve Bizim Bu Dağları Aşmamız İçin Tek İhtiyacımız Olan Şey Sizlerin Desteği...

İnancımızı, Çalışma Azmimizi Yanımıza Aldık Sizlerin Gönüllerinize Konuk Olmak İstiyoruz. Bize Bu Şansı Verir Misiniz?

Sizlerin her türkü desteği bizler için, umutla bakan gözlerimiz için çok önemli. Bizlere finansal destekte bulunamayan tüm gönüldaşlarımızı sosyal medyalarda, kendi arkadaş eş dost çevresinde projemizi anlatmaya davet ediyoruz. Karanlıkta yaktığımız mumun ışığını izleyerek ve kendi mumlarınızı akabinde başkalarının mumlarınıda bizim ateşimizle yakarak ve yakmaya öncü olarak bize en büyük armağanı vermiş olursunuz. İnanıyoruz ki gerçek hayaller gerçekleşebilecek yerlerde çiçek açar. CoopCool'un tüm kazancını sizlerle paylaşacağız, Allah bize verdiği ve kazandırdığı sürece herkesten farklı olacak ve sizlerin yanında olacağız! 

Sevgiyle Kalın, Coop Cool Sosyal Liseli Ailesi

 

Ekleyen: Coop Cool Sosyal Sosyal Liseli
       
 
Okumuş olduğunuz yazının tüm sorumluluğu ekleyene aittir. Yazının telif hakkı yada uygunsuz içerik içerdiğini düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. 

 
 
CoopCool'un Yazılarına Yorum Bırak ツ
◕ Bu Makaleye Henüz Hiç Yorum Yapılmamış, İlk Olmak İstermisinツ
   

En Yeniler

Sitemizde Şimdilik 1233 Yazı Bulunmaktadır.


Coop Cool Sosyal Liselinin Amacı Nedir?
Coop Coola Sorunlarımı Nasıl Yazacağım?
Coop Coola Nasıl Üye Olunur?
Metni Nasıl Kopyalarım?
CoopCool Sosyal Liseli Türkiye nin İlk Liseli Platformu

Kategorilerimiz
Sosyal liseli yayında...

İlginizi Çekebilecekler

Kekemelik( Ritim Bozukluğu) Nedir?
Vasiyetname Nedir? Ne İçin Yazılır? Vasiyetnameyi Kimler Yazabilir?
Mucitler ve İcat Öyküleri-Üretim Ve Otomasyon-Buhar Makinesi
Barut Nasıl Bulundu? Eğlenceli Anlatım
Ses Perdesi Nedir?
Kolluk Nedir Kolluk Kimdir?
Nitel Gözlem Nedir? Nicel Gözlem Nedir? Nitel ve Nicel Gözlem Örneği
İşçi Kimdir?
Kalite ve Fiyat Arasındaki Denge
Araç Muayenesi Ne Demektir?